Sunday, September 11, 2016

Maailma parim vanaisa :)

Täna on vanavanemate päev. Mul on olnud suurepärane kogemus ühe oma vanaisaga, tegelikult teisega samuti, aga kahjuks lühikest aega. Üht oma vanaema pole ma näinud ja teist eriti ei mäleta. Aga juttude järgi tean, et kõik nad olid toredad ja armsad inimesed. Nõnda on üks meie tütardest saanud osa oma nimest minu vanaema järgi.
Mõtlesin, et kirjutan seekord oma vanaisast, maailma parimast vanaisast. Meil temaga oli väga eriline side ja mul oli õnn päevast päeva tema kõrval olla 12,5 aastat. Väga väärtuslik ja eriline aeg. Paljuski avastasin maailma ühes vanaisaga. Ta õpetas mind uisutama, rääkis kõige erilisemaid enda väljamõeldud jutukesi haldjatest ja rebastest, tegi maailma parimat kartulit ja kastet (üks minu lapsepõlvemaitseid), lubas mul lõputult süles istuda, käis minuga rannas ja parkides kiikumas, aitas õunapuu tipust kätte saada kõige mahlasema õuna ja lihtsalt oli olemas :) Ta talus ära kõik väikese või pisut suurema lapse rumalused, kui välja arvata põhjendamatu nutt või jonn. Nii ma teadsin üsna hästi, et vanaisaga ei maksa joriseda :) Tal oli öökapil väike topsike kopikatega ja kui mul tekkis soov jäätist osta, sain sealt alati vajaliku summa. 
Mul ei lähe eluski meelest ära esimese kooliaasta esimene vaheaeg, kus pärast tunnistuse saamist koju rutates leidsin eest elevil vanaisa. Ta oli avastanud, et jõel on jää peal ja me läksime uisutama! Ema oli pärast tohutult pahane, et vanaisa sellise tembu tegi. Jää nimelt oli olnud väga õhuke ja tegelikult oleks kergesti võinud õnnetus juhtuda ... 
Ma võisin lõputult esitada küsimusi vanaisa lapsepõlve kohta, vaadata tema nooruspõlve albumeid, istuda ja suuril silmil kuulata, kui mõned tema sõbrad või tuttavad külla tulid ja endiseid aegu meenutasid. 

Praegu on meie lastel samamoodi hästi "vedanud". Neil on üks vanaema ja üks vanaisa, kes on nende jaoks maailma parimad! Nad on juba saanud väga häid õppetunde oma vanavanematelt ja ma olen päris kindel, et need on lastel meeles ka aastate pärast :)

Kallis vanaisa, Sa oled ikka maailma parim!

Toredat vanavanemate päeva!
Me läheme nüüd oma vanaema kallistama!
Post a Comment

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails