Wednesday, November 18, 2015

Hingesoojad kudumid beebidele ja väikelastele


Hiljuti nägi ilmavalgust minu teine "raamatubeebi".
Hingesoojad kudumid beebidele ja väikelastele on loodud mõeldes emadele, vanaemadele ja kõigile, kel soov väikestele inimestele midagi oma kätega kududa.
Saanud ettepaneku koostada beebirõivaste kudumise raamat, meenus kuivõrd keerukas oli mul endal laste beebipõlves leida sobivaid õpetusi. Mind aitas väga palju ema ja tema pisikesed aastaid tagasi mulle kootud esemed. Nõnda saigi uudishimu pärast esialgset kõhklust minust jagu ja asusin raamatu kallal tööle. Märkamatult sai talvest kevad, kevadest suvi ja suvest sügis. Isegi kirev sügis jõudis muutuda halliks, aga kõik see oli vajalik aeg raamatu sünniks.
Ma ei jõua siiani ära imetleda kuivõrd õigesti tabas fotograaf Kristi Kuusmik-Orav minu kudumite hingeelu ja kuidas kujundaja mind teadmata lõi täpselt minuliku raamatu. Ikka ja jälle vaatan fotosid ning tänan südamest kõiki lapsevanemaid, kes oma lapsed raamatusse usaldasid. Tänu sellele on raamat nii helge ja säravalt rõõmus!
Raamatu järgi saab igaks aastaajaks kududa kuni kaheaastastele põnnidele. On nii lihtsamaid, kui pisut keerukamaid juhendeid. Siiski püüdsin juhendid koostada nii, et need oleksid teostatavad ka inimesele, kes igapäevaselt kudumisega ei tegele.

Aitäh kõigile, kes raamatu valmimisele kaasa aitasid!
Hingesoojust!


6 comments:

Maire said...

Just sellist raamatut oli väga vaja! Senini on beebide kudumite kohta õnnestunud raamatukogudest valdavalt iganenud ja välismaiseid õpetusi leida. Aitäh.

Triin said...

Aitäh, Maire! Seda on suur rõõm kuulda!

Heli said...

Suurepärane uudis! Edu Sulle ja palju õnne!

Triin said...

Aitäh, Heli!

Vaataja said...

Tere Triin!
Tahaks väga kiita raamatu eest - minu ellu on eriti palju rõõmu toonud! Olengi täitsa algaja kuduja - viimati ja ainukesed asjad kudusin põhikoolis käsitöötunnis, aga lapseootel olles tekkis järsku suur soov kududa. Nüüd mitu asja raamatu järgi juba valmis ja olen väga rahul, endalegi suureks üllatuseks :)
Raamatus lihtsad ja selged juhendid ja kudumite ja jutuga tekib side ja soe tunne... Super pildid ka!
Suur tänu Sulle ja kõigile teistele asjaosalistele, olete küll midagi väga ilusat loonud!

Triin said...

Tere!
Suured-suured tänud lahkete sõnade eest, neid oli väga südantsoojendav lugeda, aitäh!
Toredat kudumist ja imelist aastat!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails