Thursday, September 17, 2015

Sõrmkindad / Gloves

Sügis astub iga päevaga lähemale ja ühtlasi ka aeg, kus ilma kinnasteta õue minna on üsnagi ebameeldiv. Jah, hommikuti panevad lapsed juba praegugi sõrmikud kätte. Päeval mängida saab siiski veel edukalt ilma. Tänane 20 kraadine soojus on suisa võrratu, jätkuks seda vananaistesuve ometi pikemaks :)
Ent sõrmkindad on valmis ning hommikuti juba õige mõnusad kätte tõmmata.
 Kootud 1,25 mm varrastega ja täitsa ausalt ütlen, et mulle kohe meeldib nii peenikestega kududa vaatamata sellele, et töö läheb suhteliselt aeglaselt edasi. Randmeosas valelapiline ja peale õmmeldud helkurriie koos edevust lisavate pärlite ja litritega. Nõnda ei tundu pruunikas-hallid toonid kindal ka nii igavad. Kinnaste värv on siiski meelega valitud just tumedam. Teada ju see laste koolist tulemine, kus kõik puulehed ja muu maas leiduv looduslik materjal tuleb ükshaaval ära katsuda ;)
Lõng: Drops Fabel ( 75 % villa 25 % polüamiidi ; 50 g / 205 m), kulus 1,5 tokki.
Vardad: 1,25 mm

Ja ega isegi ei taha ilma kinnasteta sügisele vastu minna :)
Nõnda koongi Paistu ainelisi kirikindaid tasa ja targu. Pildil on kootud veel üsnagi vähe, tänaseks päevaks on juba olemas ka mõlemal kindal üks sõrm :)
Viimati kudusin kirikindaid 6. või 7. klassis. Päris palju aega on mööda läinud ja nüüd lõpuks võtsin selle töö taas kätte. Ja mulle meeldib väga :) Novembris loodan oma küllalt vähestele teadmistele hulga lisaks saada Kristi Jõeste kindakursusel Pärnus Woolmint´i lõngapoes.
Taaskord varras 1,25 mm. 
Lõngaks seekord Saara kirjastuse "Hea lõng" jämeduses 10/2.

Rõõmsat ja endiselt sooja aega!

3 comments:

Arella said...

Mõnusad kindad!

Heli said...

Nunnukad! Ja millised ilusad mulgi kindad sul tulemas! Põnev-põnev!

Triin said...

Aitäh teile!
Heli ma väga loodan, et tulevad natukenegi ilusad, sest need ju mu päris esimesed kirjatud sõrmikud :) Nii põnev on kududa :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails