Friday, September 14, 2012

Väikeste laste suured lemmikud ... mõmmid

Ühed laste suurimad lemmikud on vist küll karud :) Olgu nad suured, väikesed, karvased või kulunud, riietega või ilma. Meie laste esimesed mänguasjad on ka mõmmid. Need olid ootamas juba mõned nädalad enne tüdrukute sündi ja tulid meile Berliinist, kuhu abikaasa töö tõttu sattus. Lastele nad ongi lihtsalt Berliini mõmmid :D Nüüdseks juba üsna kulunud välimusega, kuid sellele vaatamata ääretult kallid ja sagedased mängukaaslased. Lemmik jutukesedki pajatavad meil karudest. Mõned aastad tagasi mõtlesin lastele unejutuks välja karupoja nimega Bella. Praeguseks on nendesse juttudesse lisandunud karu Marleen, oravapojad, hundikutsikad jm tegelased, kuid kogu tegevus keerleb ikka karude ümber.

Uued karud toovad kaasa uued muinasjutud ... uued lood, uued mängud ja kindlasti palju rõõmu ...
Sellele mõeldes nad sündisid :)
 Esimene suur mõmmik sündis mõeldes karu Lillekäpale, teda näete siin
Pärast seda olen ikka ja jälle karude juurde tagasi jõudnud. 
Nende disaini teeb huvitavaks heegeldamise stiil. Alustatud on peanupust ja lõpetatud jala otstes ... kõik ühes tükis. Väga mõnus heegeldada ja tulemuseks karuke, kes sobib minu arvates nii hästi lapse esimeseks mõmmikuks. Tal on olemas kõik, mis võiks pisikesele mänguhuvilisele meeldida. Endalgi on tunne, et tahaks neid palju- palju kaisutada :)
Seega ei olegi imestada, et ühest karust sai kiiresti kaks ja peagi ka kolmas :)
Ja nagu ikka, et lapsele mängu huvitavamaks teha, saab riideid eemaldada. 
Esimesel mõmmikul on seljas kleit, mida katab ka väike kampsun.
Teisele mõmmikule heegeldasin õrnades toonides kleidikese. Kõige rohkem ilmestab teda muidugi erkoranž ninaots, mis on lõigatud vildist.
Mõmmikud on umbes 32cm pikad.
Valmistatud egiptuse puuvillast, täidisena on kasutatud Kambi talu lambavilla. Turvasilmad on käsitsi maalitud, ühed on pärit USAst, teised ostetud Laura käest.
Disain: ikka minult

Üks rõõmus uudis ka ... juhend on kirjutamisel, sest nii tore on ju ise üks armas tegelane valmis heegeldada :)

Rõõmsat sügist!
Tänudega!Post a Comment

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails