Sunday, June 17, 2012

Ristimine

See kevad on taas olnud pisut teistmoodi, natuke ärevam ja pisut päikselisem :) Valmistusime tüdrukute ristimiseks. Aprillis alustasin ristimiskleitide kudumist. Eilsel ristimisel tõdesin, et kleidid sobisid suurepäraselt ja olid täpselt tüdrukute nägu. 
Ma ei oleks ette kujutanud tüdrukute ristimist väiksematena. Olen näinud, kuidas pisikesed lapsed tseremoonia ajal nutma puhkevad ja ristimine neile hoopiski ehmatav tundub. Meie jaoks oli selge, et preilisid saab ristida siis, kui nad sellest aru saavad ... et ei oleks nuttu ... et nad lihtsalt altari eest jooksu ei pistaks ... 
5 aastased on mõistlikud ja arukad. Nad olid küll pisut ebakindlad ja ütlesid enne ristimist, et natuke ka kardavad. Siiski möödus kõik rahulikult ja lapsed said ühe kogemuse võrra rikkamaks. Nüüd räägivad nad uhkusega oma eilsest päevast, vaatavad kiriku poolt kingitud "Piiblilood" raamatut ja arutlevad huviga kõige toimunu üle.
Kleitidest ka natuke ...
Disainisin kleidi ise. Mul oli ettekujutus, kuidas kleidid peavad tulema ja üritasin oma mõtted 100% realiseerida. Nüüd võin öelda, et kleidid said täpselt sellised kui mõelnud olin.
Kudusin taas ülevalt alla ühes tükis. Passe on parempidises koes ja seelikuosas lehemuster. Kasvatused on tehtud mustrikordade vahel pahempidisel osal. 
 Kleitidele annavad ilu juurde pärlitooni nööbid ja pikk satiinpael. Kuduma asudes käis mõtetest läbi ka, et rinnal võiks olla mõni lilleõis. Kleite kududes mõtlesin ümber, lilled tundusid juba liialdusena. Tõdesin taas, et lihtsuses peitub võlu :)
 Siin on natuke lähemalt näha ka muster. Alläärde jõudes olin täpselt nii palju silmuseid juurde kasvatanud, et sain lisada veel ühe mustrikorra. Nõnda jäi kleidi alläär kaunilt laineline. 
Disain: minult
Lõng: pärlivalge Katia Brisa (60% merseriseeritud puuvill 40% viskoos/125m), mida kulutasin kahele kleidile 14 tokki.
Varras: nr 3

Minu jaoks oli eile topelt tore päev :) Oli ka minu sünnipäev. Hommikul äratati mind lauluga ja päev möödus kõigi kõige kallimate inimeste seltsis :)
Nüüd tuleb kõik need sülle sadanud õnned ja head soovid realiseerida :) 

Helget suve!
Post a Comment

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails