Tuesday, January 4, 2011

Sviiter viltuse vausabaga

Head ja paremad soovid uueks aastaks teile kõigile! Loodan, et alanud aasta on tulvil headust, häid mõtteid, huvitavaid ideid ja kalleid inimesi! Ja et kõike seda on teie ümber hästi palju :)

Aasta viimastel päevadel lappasin oma lõngavarusid ja uurisin ajakirju. Silma jäi ajakirja Käsitöö 2010 sügisnumber. Täpsemalt jäin vaatlema erinevaid Anna teostatud kudumeid. Nii sündiski idee ... alustasin mohäärist sviitri kudumist (ajakirjas lk 32-33). Täpselt samasugune minu kudum ei saanud, kuid häid ideid ammutasin Anna sviitrist palju. Nii hea oli kasvõi silmade arvu kalkuleerida :) Siiamaani kuulusin nende inimeste hulka, kes ainult raglaanis ülevalt alla on kudunud. Nüüd kasutasin Anna pakutud varianti ja see sobis mulle väga hästi! Võin öelda, et kudumine suisa lippas käes ja tulemus on nüüd siin näha ...
Päris samasugune mu kudum võrreldes Anna omaga pole, sest tahtsin mustrit vaid sviitri alumisse ossa. Ka kasutasin ma teist mustrit. Sobiva mustri leidsin ühest saksakeelsest ajakirjast Grosses Strickmusterheft (1988). Täna sirvisin raamatut Pitsilised koekirjad (1978) ja ka seal hakkas mulle sama muster silma (nr 151).
 Ise ma jätkuvalt poseerida ei armasta ja seetõttu on fotodel näha peamiselt kudum ;)
 Mulle meenutas muster natuke vausabakirja.
Kuna aga selle mustri puhul on kõik kuidagi nihkes ja päris vausaba välja ei joonistu, siis nimetaksin teda viltuseks vausabaks. Siin on muster ka lähemalt näha.
Lõng: Drops Kid Silk (25g, 200m), kulus 3 tokki.
Vardad: nr 3,5.

Ja väikese ääremärkusena lisan, et nüüd on võimalik näha minu viimati valminud rahvuslikke kleite ka ühe kandja seljas ... mulle tundub, et kleit sobib Laurale väga hästi :) Suur tänu Laura emale, et sain loa nii armsa foto oma blogisse riputada!

Parimaid mõtteid uuel aastal!


Post a Comment

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails