Wednesday, November 24, 2010

Ristimiskleit

Kaunil jõuluajal ristitakse pisike beebipoiss. Beebipoisil on vahva vanaema, kes juba varasügisel minuga ühendust võttis. Tal olid juba olemas omad mõtted, mina panin juurde natuke omi mõtteid ja kokku sai selline kleit. Sama mustriga on kootud ka mütsike kleidi juurde. Mulle läks väga hinge ütlemine, et see kleit jääb jätkama nende pere traditsiooni. Seetõttu valisin väga hoolega lõnga, nii mõnedki variandid said välja "praagitud" ja lõpuks oligi järgi üks, mis tundus parim.
 Kleit täies pikkuses näeb välja selline. Kahjuks on praegused sombused ilmad võtnud igasuguse valguse ja fotod seetõttu kehvapoolsed. Aga ülevaate vast ikka annavad :)
 Kleit on kootud ülevalt alla. Mustri valisin ühest 1988 aasta saksakeelsest mustrikirjast, kus on suur valik kauneid kudumismustreid.
 Kleidi tagaosas on ka nööbid, et lapsele riietumine mugavam oleks.
 Kleidi äär, kaelus ja varruka otsad on üle heegeldatud, lisamaks pisut pidulikkust.
 Nii mütsil kui kleidil on lisandiks heegeldatud õiekesed, mis mulle meenutavad meelespäid :) Justki ütlemaks, et igal lapsel on oma kaitseingel ...
 Lisan ka ühe foto sellest, kui ristimiskleidi kudumine oli alles algusjärgus ...
Ja nüüd ka mõningad täpsemad andmed :)
Kleidil on pikkust 91cm. Lõng: Drops Alpaca valge toon, mida kulus 7 tokki. Valge toon pole päris lumivalge, vaid viskab veidi hallikat varjundit sisse. Abistasid vardad nr 3.
Lõng oli väga mõnus ja pehme, hää kududa :)

Tänan!
Post a Comment

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails